Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pantomina S.I. Brno, Česká republika.

Soubor byl založen v r. 1981, od svého založení až do dneška v něm působí 21 neslyšících mim, je součástí projektu PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH. Se souborem spolupracuje řada profesionálních umělců, kteří se přímo podílí na incenacích. Vedoucím souboru je pan Oldřich Bajer, uměleckým vedoucím a režisérem pan Jindřich Zemánek.

Hlavním smyslem tohoto souboru je umělecká činnost v oblasti pohybového divadla a pantomimy, dále pak rozvoj pantomimy neslyšících a práce se sluchově postiženými dětmi a mládeží. Pantomima S.I. má ve svém repertoáru celkem 14 celovečerních autorských her a několik kratších pořadů pro děti a mládež. Členové souboru pracují většinou  jako vedoucí regionálních kroužků pantomimy a pohybového divadla. V práci se sluchově postiženými dětmi a mládeží uplatňují a předávají své zkušenosti,

PROJEKT PANTOMIMA NESLYŠÍCÍCH je dlouhodobý projekt, ve kterém jsou zahrnuty všechny kroužky a soubory pantomimy a pohybové výchovy. Je zaměřen na rozvoj pantomimy a pohybového divadla, který prosazuje divadlo a pohyb jako účinnou formu arteterapie. U herců a tvůrců je to také rozvoj fantazie a kreativity. Projekt má vynikající výsledky psychorehabilitační i umělecké. Se souborem spolupracují uznávaní profesionální umělci z divadelních a hudebních oborů.

PREMIÉRY :

IDEÁLNÍ SPOLEČNOST - 1981 Brno

DYNAMICKÉ SYSTÉMY - 1983 Brno

STRUKTURA HMOTY - 1985 Brno

ŘÍKADLA - 1985 Toyama, Japonsko

POHANSKÝ ROK - 1988 Brno

PŘEDEHRY - 1989 Omaha, USA

HLASY - 1992 Brno

VALERIE - 1993 Wien, Rakousko

ŘÍKADLA II. - 1996 Toyama, Japonsko

KRYSAŘ - 1996 Brno

SNY - 1998 Brno

SNY O LÉTÁNÍ - 2000 Brno

ŘÍKADLA III. - 2002 Brno

PROMIŇTE POPRSKAL JSEM VÁS -2005 Brno

ŘECKÉ BÁJE - 2006 Kolín